piątek, 8 lipca 2011
Ciasto Zebra !
Ciasto ! To jest To ! Te ciasto na pewno każdy zna! Cudowne w smaku, świetnie wygląda. Proste w przygotowaniu! :) Na pewno każdemu przypadnie do gustu. =]
Składniki:
-5 jajek
-2,5 szklanki mąki
-1 i 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia
-1,5 szklanki cukru
-cukier waniliowy lub aromat waniliowy
- 1 szklanka oleju
-1 szklanka wody
- 2/3 lyzki kakao
PRZYGOTOWANIE:)
Utrzeć jajka z cukrem i z cukrem waniliowym, stopniowo dodając mąkę, dolewać wodę i olej, Mieszać by powstała jedna masa. Na końcu proszek do pieczenia, miksować na najmniejszym obrotach. Podzielić masę na 2 równe części, pierwszą zostawić bez zmian, do drugiej dodać kakao. Nastawić piekarnik na 200 stopni C, wysmarować blachę o średnicy 24cm. Ciasto wylewać na przemian Jasne- ciemne. Wstawiając ciasto do piekarnika zmniejszamy temperaturę do 180 stopni C. Pieczemy 50 minut . SMACZNEGO:)
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz