piątek, 19 sierpnia 2011
środa, 20 lipca 2011
BEZY!
Czasami jest tak że czasem nagle najdzie nas ochota na coś słodkiego? A np. nie chce się iść do sklepu czy nie ma już nic w domu,żadnego batona, cukierka? W prosty sposób możecie przygotować bezy =} Nie trzeba wiele by je sporządzić . Wystarczy 5 jajek (SAME BIAŁKA) , szczypta soli, i 1,5 szklanki cukru ! Koniec ;) Wystarczy zmiksować na początku białka z solą (żeby było mocno ubite), nast. powoli dodawaj cukier. :) Nastaw piekarnik na 100 stopni C i piecz ok. 40 minut :) Zgaś piekarnik i zostaw je tam jeszcze z godzinkę =] Powodzenia :D
Czasami jest tak że czasem nagle najdzie nas ochota na coś słodkiego? A np. nie chce się iść do sklepu czy nie ma już nic w domu,żadnego batona, cukierka? W prosty sposób możecie przygotować bezy =} Nie trzeba wiele by je sporządzić . Wystarczy 5 jajek (SAME BIAŁKA) , szczypta soli, i 1,5 szklanki cukru ! Koniec ;) Wystarczy zmiksować na początku białka z solą (żeby było mocno ubite), nast. powoli dodawaj cukier. :) Nastaw piekarnik na 100 stopni C i piecz ok. 40 minut :) Zgaś piekarnik i zostaw je tam jeszcze z godzinkę =] Powodzenia :D
Torcik ; )
Biszkopt:
5 jajek
1 szklanka mąki
4 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki octu
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka cukru
Jak zrobić?
1Cukier z białkami ubić, 2żółtka+ocet+proszek. Gdy zmieszamy 1 i 2 mieszamy potem to razem i dosypujemy pozostałe składniki . Mieszamy :) Do piekarnika na 180 stopni C 40 minut ;)
"Ciasto" jest przełożone waniliowym kremem, nasączony wódką , dodane są brzoskwinie
Udekorowałam literkami oraz wyciełam dwa serduszka z nektarynek ;) Posypałam kakaem, Potem białą czekoladą , na końcu umieściłam gdzie nie gdzie wiórki kokosowe. A i jeszcze po bokach są rozkruszone ciastka! =] PYCHOTA ! :D

Biszkopt:
5 jajek
1 szklanka mąki
4 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki octu
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka cukru
Jak zrobić?
1Cukier z białkami ubić, 2żółtka+ocet+proszek. Gdy zmieszamy 1 i 2 mieszamy potem to razem i dosypujemy pozostałe składniki . Mieszamy :) Do piekarnika na 180 stopni C 40 minut ;)
"Ciasto" jest przełożone waniliowym kremem, nasączony wódką , dodane są brzoskwinie
Udekorowałam literkami oraz wyciełam dwa serduszka z nektarynek ;) Posypałam kakaem, Potem białą czekoladą , na końcu umieściłam gdzie nie gdzie wiórki kokosowe. A i jeszcze po bokach są rozkruszone ciastka! =] PYCHOTA ! :D

piątek, 8 lipca 2011
Ciasto Zebra !
Ciasto ! To jest To ! Te ciasto na pewno każdy zna! Cudowne w smaku, świetnie wygląda. Proste w przygotowaniu! :) Na pewno każdemu przypadnie do gustu. =]
Składniki:
-5 jajek
-2,5 szklanki mąki
-1 i 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia
-1,5 szklanki cukru
-cukier waniliowy lub aromat waniliowy
- 1 szklanka oleju
-1 szklanka wody
- 2/3 lyzki kakao
PRZYGOTOWANIE:)
Utrzeć jajka z cukrem i z cukrem waniliowym, stopniowo dodając mąkę, dolewać wodę i olej, Mieszać by powstała jedna masa. Na końcu proszek do pieczenia, miksować na najmniejszym obrotach. Podzielić masę na 2 równe części, pierwszą zostawić bez zmian, do drugiej dodać kakao. Nastawić piekarnik na 200 stopni C, wysmarować blachę o średnicy 24cm. Ciasto wylewać na przemian Jasne- ciemne. Wstawiając ciasto do piekarnika zmniejszamy temperaturę do 180 stopni C. Pieczemy 50 minut . SMACZNEGO:)
Subskrybuj:
Posty (Atom)











